Dlaczego się kłócimy, czy konfliktów można uniknąć, dlaczego w mediacji uczucia ludzi i ich widzenie ugody są najważniejsze?  O wściekłości, porozumieniu bez przemocy i potędze wybaczania… – na wykład zaprasza Fundacja Dialogos.

Chociaż minął już Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony 18 października, nadal trwa projekt „Pora na mediatora” przygotowany przez Fundację Dialogos  przy wsparciu Urzędu Miasta.
Po dwudniowych warsztatach dla młodzieży, turze darmowych mediacji dla mieszkańców (wciąż trwają), przyszła pora na wykład w auli Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Dzięki życzliwości i gościnności gospodarzy spotkania – Uniwersytetu Trzeciego Wieku i władz uczelni – wykład planowany początkowo jako zamknięte spotkanie, będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Ściany boczne tej nowoczesnej auli zostaną podniesione i sala zdoła pomieścić nawet pół tysiąca osób.
– Opowiem o mechanizmach konfliktu, naszych postawach wobec niego, wściekłości i wybaczaniu, a także o roli mediatora w osiąganiu porozumienia – zapowiada Barbara Chybalska-Cichoń, trener komunikacji i mediator z Fundacji Dialogos.
To także spotkanie pokoleń, gdyż specjalnymi gośćmi wykładu będzie młodzież, która wcześniej uczestniczyła w warsztatach mediacji.
Wykład zaplanowany jest na 22 listopada na godzinę 16.30.