Błeszno

Marzanna Mioduszewska-Koniarska (liderka BO 2019)

Pracuję społecznie od ponad 20 lat. Z Radami Dzielnic jestem związana od czasu kiedy powstały w naszym mieście.  Obecnie jestem przewodniczącą Rady Dzielnicy Błeszno  oraz działam w Partnerstwie na Rzecz Aktywności  Lokalnej ” Teraz Błeszno „. Angażuje się w działania i promocję budżetu obywatelskiego na naszej dzielnicy od I edycji. Zapraszam Mieszkańców do współpracy, jest dużo do zrobienia a budżet obywatelski to realne pieniądze do wydania na potrzeby Dzielnicy.

e-mail: marzannamk@wp.pl

tel.: 796 172 977

Marta Różycka (liderka BO 2019)

Prawnik, mieszkanka Błeszna, lokalna działaczka społeczna, współtwórczyni Partnerstwa w dzielnicy, zwolenniczka i propagatorka oddolnych inicjatyw mieszkańców miasta.

e-mail: martadzie@poczta.onet.pl

tel.: 507 191 557

___________________________________________________________________________________________________________

Częstochówka-Parkitka
Anna Boraczyńska

Anna Boraczyńska (liderka BO 2019)

Urodziłam się w Częstochowie, gdzie mieszkam i pracuję. Z Budżetem Obywatelskim związana jestem od pierwszej edycji, dlatego swoją wiedzę i doświadczenie chcę aktywnie wykorzystać działając na rzecz mieszkańców dzielnicy Częstochówka-Parkitka, w której mieszkam od kilku lat. Jako liderka Budżetu Obywatelskiego chętnie pomogę Państwu, byśmy wspólnie mogli zrealizować nasze pomysły, zarówno te dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie.

e-mail: aboraczynska@gmail.com

tel.: 663 041 567

____________________________________________________________________________________________________________
Dźbów
Aktualnie brak Liderów
____________________________________________________________________________________________________________

Gnaszyn-Kawodrza

Aktualnie brak Liderów

___________________________________________________________________________________________________________

Grabówka

Aktualnie brak Liderów

___________________________________________________________________________________________________________
Kiedrzyn
Aktualnie brak Liderów

___________________________________________________________________________________________________________
Lisiniec

Laura Słotwińska (liderka BO 2019)
e-mail: laura.slotwinska@onet.pl
tel.: 530201016
_____________________________________________________________________________________________________________

Mirów

Mirosław Aleksandrowicz (lider BO 2019)

e-mail: radamirow@gmail.com

tel.: 662 344 716

_____________________________________________________________________________________________________________

Ostatni Grosz

Jarema Kamiński (lider BO 2019)

Jarema Kamiński

Nauczyciel, działacz społeczny, członek Rady Dzielnicy, mieszkaniec ulicy Powstańców Śląskich – Ostatni Grosz.

e-mail: jarekk3@op.pl

tel.: 793 484 422

Iwona Korgól (liderka BO 2019)

Iwona Korgól

Urodziłam się w Częstochowie, gdzie mieszkam i pracuję. Z dzielnicą Ostatni Grosz jestem związana od dziecka. Swoją wiedzę pragnę wykorzystać aktywnie działając na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy. Jako lider Budżetu Obywatelskiego pomogę Państwu zrealizować pomysły te dzielnicowe jak i te ogólnomiejskie. Zachęcam do kontaktu.

e-mail: iwona.korgol@gmail.com

tel.: 791 740 334

Emilia Skrzypczyńska (liderka BO 2019)

Emilia Skrzypczyńska

Urodziłam się w Częstochowie, gdzie mieszkam i pracuję. Jako wolontariusz w promocji budżetu obywatelskiego uczestniczę już trzeci raz. Liczę, że w tym roku jako lider pomogę Państwu zrealizować wasze pomysły zarówno te dzielnicowe jak i ogólnomiejskie.
Chętnie współpracuję z ludźmi, dlatego zachęcam do kontaktu ze mną, z przyjemnością służę pomocą.

e-mail: skrzypczynskae@vp.pl
tel.: 516 872 226

Arkadiusz Śpiewak (lider BO 2019)

Arkadiusz Śpiewak

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.Ponadto ukończyłem Studia Podyplomowe w zakresie Administracji Publicznej,Zarządzania dla Kierowniczej Kadry Oświatowej. Obecnie pracuję w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Częstochowie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pracuje społecznie od 21 lat. Obecnie jestem członkiem Rady Dzielnicy Ostatni Grosz. Zamierzam pracować jako Lider BO.

e-mail: arkadiuspiewak@vp.pl

tel.: 500 245 805

__________________________________________________________________________________________________________
Podjasnogórska

Aktualnie brak Liderów
_________________________________________________________________________________________________________

Północ

Piotr Gajda (lider BO 2019)

Piotr Gajda

Zawsze interesowały mnie sprawy, problemy ale też historia najbliższego otoczenia. Jestem osobą, która nie akceptuje wad i niedoskonałości miejsca, w którym po prostu żyję, więc staram się zmieniać nasze otoczenie na lepsze. Uważam, że Budżet Obywatelski jest idealnym narzędziem do likwidowania problemów naszego miasta i właśnie dlatego zdecydowałem się zostać Lokalnym Liderem Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcom, którzy również mają pomysł na pozytywne zmiany, chętnie pomogę w wypełnieniu i złożeniu wniosku, rozwianiu wątpliwości, rozreklamowaniu pomysłu, lub podpowiem gdzie można zrealizować pomysł, o którym myślą.

e-mail: piotrgajda87@gmail.com

tel.: 500 272 274

Grzegorz Gubienia (lider BO 2019)
Grzegorz Gubienia

e-mail: grzegorz.sita@gmail.com

tel.: 512 960 665

Aneta Herbuś (liderka BO 2019)

e-mail: anetaherbus@gmail.com

tel.: 695590577

Anna Mielczarek (liderka BO 2019)

Anna Mielczarek

Urodziłam się 25 lipca 1975 i od urodzenia mieszkam w Częstochowie. Wychowywałam się na „Północy”, chodziłam do SP nr 2, a następnie do klasy sportowej IV LO im H. Sienkiewicza w Częstochowie. Ukończyłam studia na kierunku filologia polska i administracja publiczna ale pracowałam głównie w sektorze prywatnym oraz współpracowałam z mediami. Dziś, jako pracownik Centrum Obsługi Inwestora, zajmuję się przede wszystkim pozyskiwaniem i poinwestycyjną obsługą przedsiębiorców prowadzących działalność w Specjalnych Strefach Ekonomicznych na terenie naszego miasta. Od lat działam społecznie, obecnie w Stowarzyszeniu Częstochowa 2020 na rzecz aktywizacji min. osób starszych, pomagam dzieciakom a także zwierzętom. Jestem ławnikiem Sądu Okręgowego obecnej kadencji. Mam jedną córkę – uczennicę gimnazjum, psa i kota. Wraz z córką jeździmy konno, na nartach, na rolkach, uprawiamy nordicwalking i szkolimy psy. Od kilku lat znów mieszkam w dzielnicy mojego dzieciństwa i dlatego tutaj chcę być Liderem BO.
e-mail:  annaceccherini25@yahoo.it
tel.: 605 554 421

_______________________________________________________________________________________________________

Raków

Adam Bednarek (lider BO 2019)

Adam Bednarek

– obecnie przewodniczący samorządu szkolnego Zespołu Szkół imienia Bolesława Prusa w Częstochowie

– profil szkolny: technik elektronik

– radny XIV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy

– przewodniczący Komisji do spraw Edukacji i Samorządów Uczniowskich w Młodzieżowej Radzie Miasta Częstochowy

– zainteresowania: historia, polityka, sport, elektronika

e-mail: bednarekadam@op.pl

tel.: 789 155 729

Marlena Nowak (liderka BO 2019)

Ukończyłam studia na Wydziale Filologiczno–Historycznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie o specjalności Polityka bezpieczeństwa państwowego i międzynarodowego, na Wydziale Zarządzania o specjalności zarządzanie nieruchomościami na Politechnice Częstochowskiej. Jestem osobą otwartą, lubiąca pomagać innym, dlatego też zdecydowałam się zostać liderem budżetu obywatelskiego, aby jak najbardziej poznać potrzeby mieszkańców mojej dzielnicy.

e-mail: mmaarrlleenn596@wp.pl

tel.: 792 731 248

Jakub Sikora (lider BO 2019)

Jakub Sikora

Nazywam się Jakub Sikora i działam społecznie na terenie miasta. Moim pierwszym poważnym działaniem była pomoc w organizacji biegu „z Siódemką na 7-kę” w dzielnicy Raków. Moimi kolejnymi działaniami były pomoc w organizacji mniejszych i większych pikników czy festynów. Moja przygoda z działaniami społecznymi rozkręciła się gdy dostałem możliwość dołączenia do stowarzyszenia Aktywna Częstochowa a później do Częstokocham. Od tamtej pory działam na teranie miasta nieustanie i pojawiam się jako organizator na wydarzeniach mniejszych i większych a wszystko po to aby obywatele mogli powiedzieć że w Częstochowie naprawdę się dzieje. Wraz z moim kolegą zorganizowałem akcję „Charytatywnie Dla Zwierząt”, w którą zaangażowaliśmy wiele placówek oświatowych i nie tylko udało zebrać się nam aż 2 tony karmy. Działam również w radzie dzielnicy Raków. Jestem również Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Za mną ciągnie się szereg działań społecznych nie tylko w sferze wydarzeń czy imprez miejskich, ale działałem w wielu fundacjach czy chociażby na rzecz schroniska. Postanowiłem zostać liderem BO aby pomóc i pokazać w jaki prosty sposób można zmienić swoją dzielnicę na lepsze.

e-mail: kuba.sikora0000@gmail.com

tel.: 662 513 922

————————————————————————————————————

Stare Miasto

Aktualnie brak Liderów

——————————————————————————————————————

Stradom

Marcin Jędrys (lider Bo 2019)

e-mail: marcinjot123@o2.pl

tel.: 530504899

Marek Kuliński (lider BO 2019)

e-mail: marek.kusy@poczta.onet.pl

tel.: 888 733 751

Adrian Pasieka (lider BO 2019)

Adrian Pasieka

Doktor nauk technicznych, absolwent uczelni wyższych: Politechnika Krakowska, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie.

Z dzielnicą Stradom jestem związany od kiedy sięgam pamięcią. To tu się urodziłem, tu dorastałem, tu jest mój rodzinny dom i tu mieszkam nadal.

Ostatnie lata to dla mnie czas wytężonej pracy zarówno na szczeblach naukowych jak również czas pełnego zaangażowania w działalność społeczną. Jako wolontariusz pomagałem w organizowaniu dnia dziecka dla naszych najmłodszych częstochowian. Aktywnie zabieram głos jako Lider Budżetu Obywatelskiego zabiegając o sprawy istotne dla naszej dzielnicy.

Od listopada 2015 roku Radny Dzielnicy Stradom

Swoją wiedzę merytoryczną pragnę wykorzystać działając aktywnie na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy.

Wierzę, że nurtujące Was sprawy dzielnicowe dotyczące: bezpieczeństwa, infrastruktury, modernizacji placów i skwerów, komunikacji miejskiej, etc. będziemy wspólnie rozwiązywać, do czego gorąco Was zachęcam.

e-mail: adrian.pasieka@gmail.com

Mariola Pawłowska-Rak (liderka BO 2019)

e-mail: mediatormariola1@op.pl

tel.: 512 439 009

Adam Wojtysiak (lider BO 2019)

Adam Wojtysiak

Witam Wszystkich bardzo serdecznie! Nazywam się Adam Wojtysiak i jestem liderem Budżetu Obywatelskiego na dzielnicy Stradom. Na co dzień jestem działaczem społecznym, organizuje wiele imprez kulturalnych i nie tylko oraz jeżdżę na deskorolce. Do końca roku piastuję również funkcję Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Pomóc ci wypełnić wniosek, podpowiedzieć coś związanego z BO?

Dzwoń, pisz albo po prostu spotkajmy się! 

Do zobaczenia!: )

e-mail: adameczkowy@gmail.com

tel.: 884 971 21

——————————————————————————————————————–

Śródmieście

Bogusław Postrach (lider BO 2019)

Bogusław Postrach

Z zawodu jestem inżynierem, w naszej dzielnicy mieszkam od ponad 20–u lat. Z budżetem obywatelskim jestem związany od pierwszej edycji.  Szczególnie bliskie  były mi zawsze „ zielone” zadania tj. służące ochronie i wzbogaceniu fauny i flory na terenie miasta, ponadto pomysły służące ułatwieniom dla pieszych i rowerzystów oraz wnioski dotyczące wzbogaceniu  bazy rekreacyjnej Częstochowy.  Oprócz aktywności na forum budżetu obywatelskiego działam społecznie w środowisku sportu amatorskiego i na rzecz bezdomnych zwierząt. Zapraszam mieszkańców Śródmieścia do wspólnego  działania w ramach BO 2018, chętnie udzielę wszelkiej pomocy. Budżet Obywatelski to nasze pieniądze – wydajmy je mądrze. Liczą się wszystkie dobre pomysły od małych do wielkich.
e-mail: abepe88@yahoo.pl

tel.: 602 386 911

Arkadiusz Rychter (lider BO 2019)

e-mail: rycharek@o2.pl

tel.: 694 691 964

——————————————————————————————————————

Trzech Wieszczów

Irmina Młynarczyk (liderka BO 2019)

e-mail: irminam@wp.pl

tel.: 799 293 459

————————————————————————————————————–

Tysiąclecie

Aleksander Chatys (lider BO 2019)

Aleksander Chatys

Przewodniczący Rady Dzielnicy Częstochowa Tysiąclecie, członek Stowarzyszenia Częstochowa 2020, działam dla dobra mieszkańców Częstochowy, swoim zaangażowaniem i pracą społeczną wspieram i pomagam tym, którzy tej pomocy potrzebują
e-mail: olochat@wp.pl
tel.: 502 598 820

Lidia Czuma-Imiołczyk (liderka BO 2019)

Jestem absolwentką Politechniki Częstochowskiej. Od ponad 20 lat mieszkam w Dzielnicy Tysiąclecie. Pracuję zawodowo i od wielu lat udzielam się czynnie  społecznie  i  charytatywnie  między innymi w Stowarzyszeniu, „Pokolenia”, w Częstochowskim Kole TOZ, w Częstochowskim Oddziale PTE.   W Radzie Dzielnicy Tysiąclecie  pełnię funkcję  Zastępcy Przewodniczącego. Jako liderka Budżetu Obywatelskiego bardzo  chętnie pomogę mieszkańcom przy realizacji  pomysłów na pozytywne zmiany, które będą służyć wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy, zarówno tym młodym, jak i  tym dojrzałym. Zachęcam do kontaktu ze mną.

e-mail: Lidkacz1@o2.pl

tel.: 609 682 676

Sabina Gądek (liderka BO 2019)

e-mail: sabina.gadek@o2.pl

tel.: 508 141 624

Zbigniew Nabiałek (lider BO 2019)

e-mail: wandzia1956@wp.pl

tel.: 728 878 326

Patrycja Szlempo (liderka BO 2019)

Patrycja Szlempo

Przedsiębiorca oraz sekretarz Stowarzyszenia Częstochowa 2020, którego głównym celem jest promowanie miasta Częstochowa, wspieranie jej mieszkańców oraz wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznych.
e-mail: patrycjaszlempo@bestbritish.pl
tel.: 696 099 290

————————————————————————————————————–

Wrzosowiak

Marcin Biś (lider BO 2019)

Absolwentem politechniki częstochowskiej po studiach magisterskich. Od lat działam społecznie dla dobra mieszkańców dzielnicy Wrzosowiak i nie tylko. Prywatnie miłośnik fotografii oraz dziennikarstwa.

e-mail: marcinbis@vp.pl

tel.: 881379879

Aneta Dmochowska (liderka BO 2019)

e-mail: dmochowskaaneta@wp.pl

Tomasz Pilarski (lider BO 2019)

Tomasz Pilarski

Historyk, absolwent UPJPII w Krakowie. Lider dzielnicowy BO edycji 2016,2017. Członek Rady Dzielnicy Wrzosowiak. Społecznik, wolontariusz: Wośp, Hospicjum Częstochowskie, Pikniki Olimpijskie PKOL.
Moją pasją są podróże i górskie wędrówki.
Moim celem jako lidera BO jest aktywizacja społeczności lokalnej.
e-mail: tomasz.pilarski@interia.pl
tel.: 732 669 536

Karol Synowiec (lider BO 2019)
e-mail: karol-synowiec@o2.pl
tel.: 504 296 255

Izabella Wolnik (liderka BO 2019)

e-mail: wolnik.izabella@gmail.com

tel.: 604 146 509

—————————————————————————————————————-

Wyczerpy-Aniołów

Anna Herman (liderka BO 2019)

Anna Herman

Wykształcenie wyższe, od 2001 r. związana z pomocą społeczną, od 2011 r. prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PERASADA”, działającego w Dzielnicy Wyczerpy-Aniołów. Zapraszam mieszkańców Dzielnicy do wspólnego działania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

e-mail: anulaher@vp.pl

tel.: 601 877 041

 

Monika Jankowska (liderka Bo 2019)

e-mail: mona_p@poczta.fm

tel.: 508 175 960

 

Sylwia Jupa (liderka Bo 2019)

e-mail: sylwuniaju@o2.pl

tel.: 516 221 497


——————————————————-

Zawodzie-Dąbie

Bogdan Mroczek (lider BO 2019)

tel.: 729 539 062