Budowa oświetlenia drogowego ulicy Filtrowej w Częstochowie – Mirów 

 

(Zdjęcia autorstwa Pana Mirosława Aleksandrowicza – Lidera BO 2017)

Stojaki rowerowe – Mirów 

(Zdjęcia autorstwa Pana Mirosława Aleksandrowicza – Lidera BO 2017)

 

Zakup książek i wyposażenia, w tym „Kącika Przyjaznego Maluchom” do Filii nr 2 Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie, ul. Orlik-Rückemana 35/37 – Zawodzie-Dąbie

Filia nr 2 Biblioteki Publicznej im. dr W. Biegańskiego w Częstochowie, ul. Orlik-Rückemana 35/37

Nasza Czytelnia przeszła totalną metamorfozę :
– wymieniona została wykładzina,
– zakupiono niskie regały, szafki, ławeczki i stoliki do „Kącika Malucha”.
Teraz Nasze Maluchy mają dobry dostęp do gier, zabawek, książek, materiałów plastycznych.
Mamy także kolorowe poduszki i materace, które już sprawdziły się jako siedziska na spotkaniach w Bibliotece. Nowością w Bibliotece jest przewijak dla Maluszków – to ukłon w stronę Naszych Czytelniczek – Mam.

II Edycja Budżetu Obywatelskiego pozwoliła Nam też na dokończenie przestrzeni wystawowej.
Został zamontowany profesjonalny system zawieszeń i oświetlenia do prezentowania wystaw.
Pragniemy zaprosić do wystawiania swojej twórczości malarzy, rysowników i fotografików.

TEKST I ZDJĘCIA DOTYCZĄCE BIBLIOTEKI ORAZ SPOTKANIA AUTORSKIEGO UŻYCZYŁA PANI KIEROWNIK GRAŻYNA OLASZEWSKA

   

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KATARZYNĄ ZYCHLĄ (6 maja 2016, w spotkaniu uczestniczyło 60 dzieci) – Zawodzie-Dąbie

 

Kolorowe i zdrowe dzieciństwo oraz Rozbudowa placu rekreacji przy Gimnazjum nr 17, ul. Legionów w Częstochowie – Zawodzie-Dąbie

 

(Zdjęcia autorstwa Pani Magdy Piaszczyk – Liderki BO 2017)

STOJAKI ROWEROWE RYNEK G. NARUTOWICZA – Zawodzie-Dąbie

(Zdjęcie autorstwa Pani Magdy Piaszczyk – Liderki BO 2017)

 

Aktywne przejście dla pieszych – Wrzosowiak

Piesi korzystający z przejście dla pieszych przy ul. Jagiellońskiej na wysokości przystanku tramwajowego „Kasztanowa” mogą czuć się bezpieczniej. Niedawno zamontowano tam aktywne przejście dla pieszych. Inwestycja ta powstała w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

W ramach zadania na przejściu przy ul. Jagiellońskiej powstały m.in. wysięgniki, do których przymocowano pulsujące światła ostrzegające kierowców o fakcie, że zbliżają się do przejścia. Ponadto w ramach zadania pojawiły się nowe znaki informujące o przejściu.

Montaż aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych przez ul. Jagiellońską na wysokości ul. Kasztanowej kosztował ok. 40 tys. złotych.

(Autor zdjęć i opisu Pan Marcin Biś – Lider BO 2017)

Budowa fragmentu drogi dla rowerów przy skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia i ul. Kisielewskiego – Północ

W ramach I edycji budżetu obywatelskiego jednym ze zwycięskich wniosków było zadanie pn. „Budowa fragmentu drogi dla rowerów przy skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia i ul. Kisielewskiego”.

Nowa droga rowerowa powstała na odcinku od ul. Kisielewskiego do zjazdu z Alei Wyzwolenia na parking centrum M1.

Zadanie to zostało zrealizowane w sierpniu 2015 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

(Autor zdjęć i opisu Pan Marcin Biś – Lider BO 2017)

Budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od Galerii Jagiellończycy do przystanku T Estakada – Wrzosowiak

Pod koniec 2015 roku w ramach I edycji budżetu obywatelskiego powstało przejścia dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od Galerii Jagiellończycy do przystanku tramwajowego Estakada.

Zakres prac obejmował m.in. dobudowę ciągów pieszych i rowerowych na wschodnim wlocie i wylocie ul. Jagiellońskiej przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości i al. 11 Listopada w celu wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych i rowerzystów. Ponadto prace obejmowały montaż dodatkowych masztów sygnalizacji świetlnej, okablowania, sygnalizatorów świetlnych, przycisków dla pieszych i rowerzystów oraz sygnalizatorów dźwiękowych dla pieszych, a także dobudowę odcinków kanalizacji kablowej, rozbudowę sterownika sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Niepodległości i al. 11 Listopada o dodatkowe grupy sygnalizacyjne oraz pakiety wejścia-wyjścia 24V do obsługi przycisków dla pieszych.

Inwestycja ta została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. Koszt powstania nowych pasów to ponad 230 tys. zł.

     

(Autor zdjęć i opisu Pan Marcin Biś – Lider BO 2017)

Drzewa z ławkami na placu Biegańskiego – Śródmieście

Kolejnym zadaniem w ramach budżetu obywatelskiego, dzięki któremu plac Biegańskiego „ożył” było pojawienie się 15 donic z drzewkami.

W ramach zadania na Placu Biegańskiego pojawiło się 15 donic, a w nich zasadzono drzewka. Zieleń na „Bieganie” pojawiła się dzięki mieszkańcom Częstochowy, którzy wybrali to zadanie w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

(Autor zdjęć i opisu Pan Marcin Biś – Lider BO 2017)