Rozpoczęły się konsultacje społeczne hasła promującego Częstochowę. Każdy z mieszkańców może przedstawić swój pomysł na atrakcyjny slogan, który ma szansę stać się oficjalnym hasłem wykorzystywanym w kampaniach reklamujących Częstochowę w kraju i za granicą.

 

Mając na uwadze fakt, że wizerunek miasta zależy w dużej mierze od tego, jak postrzegają je mieszkańcy, chcąc jeszcze mocniej zaangażować częstochowian w działania promujące naszą miejscowość, zgodnie z trendami nowoczesnego  marketingu miejsc Urząd Miasta Częstochowy rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące hasła reklamującego Częstochowę. Konsultacje mają być sposobem na zweryfikowanie popularności dotychczasowych sloganów używanych w oficjalnych materiałach i akcjach promocyjnych oraz ewentualne znalezienie nowych atrakcyjnych pomysłów na motto reklamowe – jeden z najistotniejszych elementów w budowaniu marki miejskiej.

 

Od poniedziałku 9 sierpnia do urn znajdujących się:
– w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13,
– w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Waszyngtona 5,
– w sekretariacie Wydziału Kultury i Promocji przy ul. Focha19/21 (siedziba Urzędu Stanu Cywilnego),
– w Miejskim Centrum Informacji (Aleja Najświętszej Maryi Panny 65)
każdy częstochowianin może wrzucić specjalną kartę z propozycją chwytliwego sloganu promocyjnego. Karty są również dostępne w siedzibach Rad Dzielnic (w czasie dyżurów). Jej wzór znajduje się też w najnowszym numerze miesięcznika „Co, Gdzie kiedy w Częstochowie”.

 

Pierwszy etap konsultacji związany ze zbieraniem propozycji mieszkańców zakończy się 9 września tego roku.
W II etapie mieszkańcy będą wybierać spośród 10 haseł. W tym zestawieniu znajdzie się 8 haseł podanych przez częstochowian (wybranych przez pracowników Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Częstochowy), jedno zaproponowane przez agencję PR oraz dotychczas funkcjonujące hasło miasta. Trzy najwyżej ocenione przez mieszkańców propozycje zostaną przedstawione Prezydentowi Miasta, który w oparciu o opinię fachowców wybierze nowe hasło Częstochowy.
Licząc na aktywny udział mieszkańców Częstochowy w konsultacyjnych mamy nadzieję, że w ten sposób czynnie włączą się w działania z wiązane z budowaniem dobrej marki Częstochowy, skupiając się na jej zaletach jako miasta, które ma dużo do zaoferowania w różnych sferach życia.

 

Konsultacje społeczne to proces ciągły, dzięki któremu mieszkańcy stają się równorzędnymi i świadomymi partnerami w działaniach na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, dlatego zachęcamy do czestych odwiedzin na naszej stronie oraz przyłączenia się do grona znajomych na portalu społecznościowym facebook.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące trybu i zasad przeprowadzabnia konsultacji społecznych związanych z wyborem hasła promującego Częstochowę znajdują się w zarządzeniu Prezydenta Miasta Częstochowy.

 

Zaproponuj swoje hasło – Formularz kliknij tutaj