Projekt przebudowy Alei Najświętszej Maryi Panny zakłada, iż pasaż środkowy jest przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszego i obowiązuje na nim zakaz wjazdu rowerów. Prawo to jednak często nie jest przez rowerzystów respektowane. Należy rozważyć zmianę przepisu lub skuteczne sposoby jego egzekwowania.

W 2010 r. władze miasta zniosły całkowity zakaz ruchu motocykli w Alejach Najświętszej Maryi Panny, obecnie motocykliści mogą wjeżdżać w Aleje codziennie w godz. 6.00 – 22.00. To rozwiązanie znajduje zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, dlatego podczas spotkania przy okrągłym stole, które odbędzie się 16 marca br. o godz. 17.00 w siedzibie Biura Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych (Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21) przedyskutujemy wszystkie możliwości.Wnioski na specjalnych formularzach będzie można osobiście lub za pomocą internetu przekazać do Urzędu Miasta Częstochowy w dniach od 1 do 18 marca br.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Częstochowy konsultacje rozpoczęły się 1 marca i potrwają do końca kwietnia tego roku.

ZARZĄDZENIE Nr 33/11 PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY w sprawie konsultacji społecznych dotyczących określenia zasad ruchu rowerowego w środkowym pasażu Alei Najświętszej Maryi Panny oraz określenia zasad ruchu motocykli w Alei Najświętszej Maryi Panny Biuletyn Informacji Publicznej

Dziękujemy za zgłaszane propozycje

Dziękujemy

Załączniki:

Stan istniejący
Przykładowe schematy sytuacyjne:
wariant 1 i 2
wariant 3 i 4