5 marca odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Częstochowy z przedstawicielami lokalnych mediów dotycząca konsultacji społecznych „III Aleja – co dalej?”.

 

Prezydent Miasta Częstochowy zachęcał przedstawicieli mediów do włączenia się w działania podejmowane w trakcie konsultacji a przede wszystkim do współpracy na płaszczyźnie komunikowania się z mieszkańcami Częstochowy.

To ważny temat, dotyczący zarówno poruszających się po III Alei częstochowian, jak i przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w tamtym miejscu. Dlatego zależy nam, by każdy mógł się wypowiedzieć i zaproponować najlepsze rozwiązanie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Idea konsultacji już wcześniej okazała się doskonałym sposobem na rozstrzygnięcie ważnych dla miasta kwestii, dlatego wierzę, że i tym razem zakończy się sukcesem.

Naszym celem jest przede wszystkim pozyskanie opinii mieszkańców miasta Częstochowy na temat organizacji ruchu kołowego w III Alei Najświętszej Maryi Panny oraz wybranie na tej podstawie najlepszego dla nich rozwiązania a co za tym idzie określenie zasad ruchu pojazdów w III Alei NMP. – mówiła Agata Wierny, Kierownik Biura Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych.