Tydzień Demokracji Lokalnej: „Wspólne życie w wielokulturowym społeczeństwie: szacunek, dialog, interakcja„.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Na tropach przodków”.

Zadaniem uczestników konkursu jest opisanie dziejów swojej rodziny – może to być np. forma wywiadu z seniorami rodu, reportaż o historii losów rodziny, opis wędrówek przodków na przestrzeni wieków. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV- VI, gimnazjum, i szkół średnich.

Konkurs rozpoczyna się 20 października. Prace można przesyłać do 30 listopada br. na adres ps@czestochowa.um.gov.pl lub dostarczyć osobiście do pokoju nr 29 w budynku Pałacu Ślubów przy ul. Focha 19/21.

Zainteresowanych uczestników konkursu zapraszamy na warsztaty genealogiczne zorganizowane we współpracy z Towarzystwem Genealogicznym Ziemi Częstochowskiej, Archiwum Państwowym w Częstochowie, Archiwum Archidiecezjalnym im. Walentego Patykiewicza w  Częstochowie oraz Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.

Warsztaty odbędą się 3 listopada 2015 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Częstochowie przy ul. Tadeusza Rejtana 13 w godzinach od 10.00 do 12.00. W warsztatach może wziąć udział 20 osób. O możliwości uczestnictwa w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można dokonać osobiście w pokoju nr 29 w budynku Pałacu Ślubów przy ul. Focha 19/21 lub telefonicznie pod numerem 34 3707 497.

Odbędą się również spotkania z prelegentami z Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy: doktorem Juliuszem Sętowskim (Kolonia francuska, ewangelicy i prawosławni w Częstochowie), doktorem Andrzej Kuśnierczykiem (Migracja z Niemiec i Czech) oraz magistrem Wiesławem Paszkowskim (Społeczność żydowska w Częstochowie).

Kontakt: Wydział Polityki Społecznej, Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21, tel.: 34 3707 497.

 

Ręce ludzi
Europejki Tydzień Demokracji Lokalnej