Do 10 maja można głosować na częstochowski projekt ośmiolatki realizowany w ramach budżetu obywatelskiego w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”.

 

Jego organizatorem jest Fundacja Napraw Sobie Miasto wraz z m.in. Pracownią Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA oraz Portalem Samorządowym, a partnerem Europejski Kongres Gospodarczy.

 

Na konkurs „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”, który promuje najciekawsze projekty, realizowane w Polsce z budżetów obywatelskich wpłynęło blisko 60 zgłoszeń, z czego 30 zostało poddanych głosowaniu internetowemu i werdyktowi jury.

Wśród nich jest projekt 8-letniej częstochowianki, w ramach którego powstaną specjalne karmniki, gdzie dorośli i dzieci będą mogli zostawiać orzechy dla wiewiórek. To dowód na to, że nie tylko dorośli mogą coś zmieniać za pośrednictwem budżetu obywatelskiego w Częstochowie.

TU ZAGŁOSUJ: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/czestochowa-mam-8-lat-i-zmieniam-s-wiat-karmniki-dla-wiewiorek,79766.html#glos

 

Udział w konkursie jest BEZPŁATNY!

 

TUTAJ można znaleźć wszystkie inwestycje nominowane w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. Można oddać głos „za” lub „przeciw” dla każdego z 30 projektów. Głosowanie zakończy się 10 maja w samo południe (o godz. 12:00). Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl.

 

Finał II edycji konkursu odbędzie się 20 maja w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

W jury konkursu zasiadają: Piotr Żuber z Ministerstwa Rozwoju, Julita Wilczek z Instytutu Sobieskiego, Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, Rafał Kerger z Portalu Samorządowego, Ewa Stokłuska z Pracowni „Stocznia”, Konrad Niklewicz z Instytutu Obywatelskiego, Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia „Bona Fides”, Paweł Wyszomirski z Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu mieszkam-TU.eu.

 

Podczas spacerów po parku Alicja doszła do wniosku, że przydałyby się w nim karmniki dla wiewiórek, którym zawsze przynosi smakołyki. Ponieważ dowiedziała się, że w Częstochowie wnioski do budżetu obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec bez względu na wiek, stosowny dokument wypełniła. Do głosowania na swój pomysł zachęcała rodzinę, znajomych koleżanki i kolegów. Pomysł 8-latki najwidoczniej spodobał się mieszkańcom. Podczas głosowania uzyskał 565 punktów i w przyszłym roku zostanie zrealizowany.

Ala

Na zdjęciu Ala podczas spotkania z Prezydentem Miasta Częstochowy.