W sobotę, 29 lipca br., na Placu Biegańskiego zostanie narysowana wielka mapa Częstochowy. Znajdą się na niej inwestycje, które już powstały w ramach budżetu obywatelskiego oraz pomysły na nowe przedsięwzięcia. Przyjdź na Plac i dowiedz się w jaki sposób możesz zmienić swoje miasto!

 

Wydarzenie organizowane przez Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej wspólnie z Urzędem Miasta Częstochowy ma na celu zaznajomienie częstochowian z tematyką budżetu obywatelskiego, zachęcenie do zgłaszania swoich projektów i głosowania na propozycje zadań. Happening rozpocznie się o godz. 11:00 na Placu Biegańskiego. Na płycie Placu zostanie namalowana kredą ogromna mapa Częstochowy, uwzględniająca pomysły mieszkańców. Udział w wydarzeniu zapowiedział Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Wraz z organizatorami i liderami dzielnicowymi będzie on udzielał informacji mieszkańcom w jaki sposób należy zgłaszać propozycje zadań i jakie kryteria formalne muszą być spełnione, aby wniosek mógł zostać poddany pod głosowanie. Każdy zainteresowany uzyska pomoc przy wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, a także informację kiedy i w jaki sposób będzie mógł oddać swój głos na zgłoszone projekty. Marzeniami i pomysłami będzie można podzielić się także w zabytkowym tramwaju, który będzie przemierzał miasto w godzinach 13-16.

 

W tym roku pula środków, którą rozdysponują częstochowianie wynosi aż 8 mln 735 tys. 830 zł. Termin składania wniosków upływa w dniu 8 sierpnia br.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Jasne, że razem II” finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.