Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem głosowania w tegorocznej odsłonie częstochowskiego budżetu obywatelskiego!

Głosowanie rozpoczniemy 6 września a zakończymy 25 września. Zachęcamy do skorzystania z możliwości głosowania przez Internet na stronie https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/ – wystarczy posiadać telefon komórkowy, aby móc odebrać kod weryfikacyjny, który posłuży do potwierdzenia tożsamości w systemie elektronicznym. UWAGA! Jednego kodu można użyć do potwierdzenia tożsamości dwóch osób!

Głosować będziecie mogli również w siedzibie Referatu Dialogu i Praw Człowieka – Pałac Ślubów, pokój 32, ul. Focha 19/21 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30).

Już 6 września w podróż po dzielnicach naszego miasta wybierze się również zabytkowy, biały londyński autobus piętrowy – każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12 – 18, będziecie mogli spotkać „londyńczyka” w swojej dzielnicy i skorzystać z możliwości oddania głosów na zadania zgłoszone przez mieszkańców i mieszkanki Częstochowy w ramach VI edycji BO!

W soboty i niedziele mobilny punkt do głosowania zostanie zorganizowany w formie stoiska na świeżym powietrzu w lokalizacjach ujętych w prezentowanym harmonogramie. Będziemy tam na Was czekać w godzinach od 12 do 18. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych stoisko zostanie przeniesione do budynku, przy którym będzie zlokalizowane.

Pamiętajcie, że głosować może każdy i każda z Was – jest tylko jeden warunek, najpóźniej w dniu głosowania trzeba ukończyć 13 lat. Przypominamy również, że przy głosowaniu trzeba podać numer PESEL (dla osób, które nie posiadają numeru PESEL będzie możliwość wpisania numeru innego dokumentu, ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość).

Jeśli planujecie zagłosować w punkcie do głosowania lub w mobilnym punkcie do głosowania – prosimy, jeżeli korzystacie z okularów do czytania – zabierzcie je ze sobą!

Harmonogram mobilnego punktu do głosowania 2019