Jeśli, lubisz i chcesz działać na rzecz miasta, masz głowę pełną pomysłów i nie boisz się wyzwań – weź udział w szkoleniu i zostań lokalnym liderem budżetu obywatelskiego!

 

Na szkoleniu dowiesz się m.in.:

  • jak skutecznie się komunikować,
  • jak pracować na rzecz swojej dzielnicy i miasta,
  • nauczysz się jak działa budżet obywatelski w Częstochowie.

Szkolenie odbędzie się: 25 maja br. w godzinach od 14.00 do 17.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat, identyfikator, koszulkę lidera BO oraz materiały szkoleniowe.

Lista liderów zostanie opublikowana na stronie  www.konsultacje.czestochowa.pl oraz przekazana do Rad Dzielnic w celu współpracy.

Zgłoszenia należy dokonać przesyłając informację na adres: konsultacje@czestochowa.um.gov.pl w terminie do 22 maja br.  O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie jest bezpłatne.

Osoby przeszkolone będą zobowiązane do:

  • zorganizowania i przeprowadzenia 2 spotkań w dzielnicy dotyczących budżetu obywatelskiego,
  • bieżącego wspierania pracowników urzędu w przedsięwzięciach realizowanych wspólnie z partnerem społecznym na rzecz propagowania i realizacji budżetu obywatelskiego,
  • promocji głosowania oraz zadań poddanych pod głosowanie.

Zeszłoroczna edycja budżetu obywatelskiego w naszym mieście zakończyła się sukcesem wszystkich Częstochowian. Złożono 532 formularze propozycji zadań, a w głosowaniu wzięło udział prawie 15 tysięcy osób.

Obecnie trwa realizacja 72 wybranych zadań. Powstają nowe boiska, place zabaw, place rekreacji ruchowej, parkingi, pracownie multimedialne, zorganizowane zostaną warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe.

To przedsięwzięcie udało się ponieważ działaliśmy wspólnie. Dlatego też rozpoczynając kolejną edycję budżetu obywatelskiego zapraszamy na szkolenie, którego celem jest przygotowanie lokalnych liderów zaangażowanych w działania na rzecz budżetu obywatelskiego w Częstochowie.