Przy ulicy Lourdyjskiej w dzielnicy Wyczerpy-Aniołów powstało pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz plac zabaw i siłownia zewnętrzna. To kolejny ukończony projekt, zgłoszony przez mieszkańców miasta.

 

Zrealizowana w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego inwestycja polegała na budowie boiska trawiastego o wymiarach 96 x 48 m wraz z bramkami, ławkami (8 sztuk) oraz składającym się z 12 dysz, systemem nawadniania płyty. Za bramkami ustawiono piłkochwyty, z których każdy ma 6 m wysokości i 45 szerokości. Dodatkowo całość chroni ogrodzenie o wysokości 4 m i łącznej długości ponad 300 m.

 

bojo

Oprócz samego obiektu sportowego, na miejscu powstały również: plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Część dla dzieci składa się z huśtawki sprężynowej typu „bujak” oraz zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową, huśtawką wagową „ważka” i piaskownicą. Siłownię dla dzieci powyżej 10 lat, młodzieży i dorosłych wyposażono w urządzenia typu twister + wahadło, wyciąg do treningu poszczególnych partii mięśni i urządzenia „biegacz + pylon + orbitrek”. Wokół placu ułożono chodnik, są też ławki i kosze na śmieci, a całość została ogrodzona.

Inwestycja kosztowała niemal pół miliona zł, z czego ponad połowa to koszt boiska, nieco ponad 100 tys. kosztowało jego ogrodzenie, a blisko 140 tys. wydano na place zabaw i rekreacji.

9 grudnia miejsce niedawno zrealizowanej inwestycji odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który z pomysłodawcami projektu, członkami stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, rozmawiał o planach wykorzystania nowego obiektu.