W  dniu 7.10.2016 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Częstochowy i podopiecznych częstochowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych pod hasłem „BO mogę zmieniać świat„.

W ramach konkursu wpłynęło do nas bardzo dużo wspaniałych prac. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas tworzenia swoich prac – mnogość technik wykonania i różnorodność prezentowanych treści spowodowały, że wybór tych najlepszych prac był bardzo, bardzo trudny. Komisja stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, narada była burzliwa i niełatwa. W jej wyniku udało się wyłonić zwycięzców konkursu.

Zgodnie z kryteriami oceny prac przyjętymi w regulaminie Konkursu (zgodność z zaproponowaną tematyką, estetyka i oryginalność) Komisja Konkursowa przyznała nagrody następującym osobom:

 

I kategoria – uczniowie w wieku 7-9 lat

 

I miejsce – Maja Deska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, za kompozycję, estetykę i pomysłowość pracy „Park linowy”

II miejsce – Alicja Kafel, Szkoła Podstawowa nr 49, za ciekawą perspektywę i kolorystykę pracy „Plac dla seniorów w Dzielnicy Wrzosowiak – moje osiedle”

III miejsce – Aleksandra Dąbrowska, Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 1, za kompozycję, dobór barw i zgodność z tematem pracy „Park linowy”

 

II kategoria – uczniowie w wieku 10-12 lat

 

I miejsce – Agnieszka Kosecka, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, za kompozycję i oddanie specyficznego klimatu wnętrza biblioteki w pracy „Czytelnia”

II miejsce – Małgorzata Stacherczak, Szkoła Podstawowa nr 38, za ciekawą, prostą w formie pracę „Remont kamienic w Alejach NMP”

III miejsce – Martyna Mielcarz, za pracę „Stadion piłkarski Liga Lewana” za oryginalny pomysł na ukazanie stadionu sportowego

 

Wyróżnienie: Marta Ciesielska za pracę „Zajęcia Nordic Walking w Dzielnicy Błeszno” – za zgodność pracy z tematyką, dbałość o szczegóły i kolorystykę.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie!

 

Informujemy, że 13.10.2016 roku, o godzinie 12.00, w budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, na I piętrze, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, na której zaprezentowane zostaną wybrane prace plastyczne złożone w ramach Konkursu Plastycznego „BO mogę zmieniać świat„. Podczas otwarcia wystawy Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wręczy laureatom nagrody rzeczowe oraz zostanie nakręcony film, z udziałem laureatów, promujący budżet obywatelski.

 

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która zakończy się 28.10.2016 roku.