W głosowaniu, które odbywało się w dniach 22 października – 14 listopada, wzięło udział 20 047 osób, z których 20 033 oddało ważne głosy. Głosować można było przez Internet, w stacjonarnej komisji do głosowania w siedzibie Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych w Pałacu Ślubów oraz, po raz pierwszy w historii częstochowskiego budżetu obywatelskiego, w mobilnym punkcie do głosowania zlokalizowanym w zabytkowym, piętrowym autobusie MPK, tzw. londyńczyku, który przez cały okres głosowania odwiedził każdą z dzielnic Częstochowy. Z możliwości zagłosowania w „londyńczyku” skorzystało około 1500 osób!

Głosujący wybierali w tym roku spośród 510 zadań, 140 ogólnomiejskich oraz 370 dzielnicowych. Do realizacji wybrano 123 zadania – 12 ogólnomiejskich oraz 111 dzielnicowych. Najwięcej zadań, bo aż 13, zostanie zrealizowanych w dzielnicy Północ.

Najwyższą frekwencję odnotowano w dzielnicy Kiedrzyn, zagłosowało tam 576 z 3047 mieszkanek i mieszkańców dzielnicy co wskazuje frekwencję na poziomie 18,9%. Na konto Kiedrzyna przeszły wszystkie niewykorzystane środki z puli ogólnomiejskiej i pul dzielnicowych, czyli 135 386 zł. Dzięki temu w dzielnicy zostaną zrealizowane, zamiast jednego małego, dwa dodatkowe zadania, z czego jedno opiewa na 197 000 złotych.

Wyniki głosowania na zadania ogólnomiejskie – kliknij.

Wyniki głosowania w poszczególnych dzielnicach:

Błeszno

Częstochówka-Parkitka

Dźbów

Gnaszyn-Kawodrza

Grabówka

Kiedrzyn

Lisiniec

Mirów

Ostatni Grosz

Podjasnogórska

Północ

Raków

Stare Miasto

Stradom

Śródmieście

Trzech Wieszczów

Tysiąclecie

Wrzosowiak

Wyczerpy-Aniołów

Zawodzie-Dąbie