W głosowaniu, które odbywało się w dniach 06 – 25 września 2019 r., więzło udział 17 660 osób, z których 17 611 oddało ważne głosy. Głosować można było przez Internet, w stacjonarnej komisji do głosowania w siedzibie Referatu Dialogu i Praw Człowieka w Pałacu Ślubów oraz w mobilnym punkcie do głosowania zlokalizowanym w zabytkowym, piętrowym autobusie MPK, tzw. londyńczyku, który przez cały okres głosowania odwiedził każdą z dzielnic Częstochowy. Z możliwości zagłosowania w „londyńczyku” skorzystało około 1300 osób!

Głosujący wybierali w tym roku spośród 423 zadań, 90 ogólnomiejskich oraz 333 dzielnicowych. Do realizacji wybrano 127 zadania – 9 ogólnomiejskich oraz 118 dzielnicowych. Podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej zadań, bo aż 15, zostanie zrealizowanych w dzielnicy Północ.

Najwyższą frekwencję odnotowano po raz drugi z rzędu w dzielnicy Kiedrzyn, zagłosowało tam 729 z 3052 mieszkanek i mieszkańców dzielnicy co wskazuje frekwencję na poziomie 23,9%. Na konto Kiedrzyna przeszły wszystkie niewykorzystane środki z puli ogólnomiejskiej i pul dzielnicowych, czyli 80 960 zł. Dzięki dodatkowej kwocie dzielnica wzbogaci się o 3 dodatkowe zadania.

Wykaz zadań ogólnomiejskich wraz z punktacją można zobaczyć tutaj.

Zachęcamy również do zapoznania się z zadaniami, które będą realizowane w dzielnicach naszego miasta:

Błeszno

Częstochówka-Parkitka

Dźbów

Gnaszyn-Kawodrza

Grabówka

Kiedrzyn

Lisiniec

Mirów

Ostatni Grosz

Podjasnogórska

Północ

Raków

Stare Miasto

Stradom

Śródmieście

Trzech Wieszczów

Tysiąclecie

Wrzosowiak

Wyczerpy-Aniołów

Zawodzie-Dąbie